Διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Το σχολείο μας συμμετείχε στο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, που έγινε στις 30 Μαρτίου 2012

Η επίδοση των Αριστείων και των Βραβείων θα γίνει σε ειδική πανηγυρική εκδήλωση, την καθιερωμένη Τελετή Βράβευσης,  την Κυριακή 10 Ιουνίου 2012 και ώρα 11.00, στο Πνευματικό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος, (Κ. Καρτάλη ? Ανθ. Γαζή) στο Βόλο.

Η  επιλογή των μαθητών που θα βραβευθούν έγινε ως  εξής :

α) Αριστείο και Μετάλλιο θα λάβουν όλοι οι μαθητές που συγκέντρωσαν βαθμολογία πλήρες 100, (14 μαθητές της Ε΄ και 9 μαθητές της ΣΤ΄).

β)  Αριστείο θα λάβουν οι μαθητές που συγκέντρωσαν βαθμολογία από 95 μέχρι και 99, (44 μαθητές της Ε΄ και 34 μαθητές της ΣΤ΄).

γ)  Βραβείο θα λάβουν οι μαθητές που συγκέντρωσαν βαθμολογία από 90 μέχρι και 94, (60 μαθητές της Ε΄ και 42 μαθητές της ΣΤ΄).

δ) Έπαινο θα λάβουν οι μαθητές που συγκέντρωσαν βαθμολογία από 85 μέχρι και 89, (114 μαθητές της Ε΄ και 85 μαθητές της ΣΤ΄).

ε) Διάκριση θα λάβει κάθε μαθητής που ήλθε πρώτος στο τμήμα του ανεξαρτήτως βαθμού και οι ισοβαθμήσαντες με αυτόν.

Οι Έπαινοι και οι Διακρίσεις των πρώτων στα τμήματά τους, θα σταλούν στα Σχολεία και η επίδοση τους θα γίνει στο κάθε σχολείο από τον Διευθυντή του Σχολείου σε συνεργασία με τους Δασκάλους των τμημάτων που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό.

Από το σχολείο μας  διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές:

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΤΑΞΗ/ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
1 ΓΟΥΒΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ε1 ΕΠΑΙΝΟΣ